1.trzech brzózek

Nowoczesny dom niskoenergetyczny z płaskim dachem w Henrykowie – Uroczu

Młodzi Inwestorzy zgłosili się do nas po projekt indywidualny domu. Powodem była zamiana mieszkania w budynku wielorodzinnym w Piasecznie na dom jednorodzinny w  sąsiedztwie Warszawy, gdzie pracują. W oparciu o deklarowany budżet inwestycyjny i potrzeby domowników zaproponowaliśmy bryłę o różnej powierzchni użytkowej na parterze i piętrze. Zaprojektowaliśmy ekonomiczny, opakowany w nowoczesną bryłę dom z płaskim dachem. Zrezygnowaliśmy z niepotrzebnych balkonów, zadbaliśmy o praktyczny plan funkcjonalny i bardzo dobre doświetlenie wnętrz. Budynek został zlokalizowany tak, aby czerpał zyski energetyczne od południowego zachodu, podobnie jak domy niskoenergetyczne czy pasywne. Niewielki uskoki na elewacji uplastyczniły bryłę, a ich realizacja okazała się bezproblemowa podczas realizacji.

2.piaskowa

Dom blisko natury w Henrykowie – Urocze

Wraz z wiekiem zmieniają się priorytety i oczekiwania. Inwestorzy postanowili przeprowadzić się ze stolicy  do powiatu piaseczyńskiego, a dokładniej do zielonego i urokliwego Henrykowa, gdzie będą mogli odpoczywać blisko natury.. Oczekiwali prostej i ekonomicznej bryły architektonicznej. Na podstawie Ich wytycznych powstał dom parterowy z poddaszem. Część mieszkalna została zlokalizowana na parterze, z wyraźnym podziałem na część dzienną i nocną. Salon został otwarty po dach i doświetlony oknami połaciowymi, które dają dużo naturalnego światła.

3.bielika

Dom marina nad stawem w Henrykowie -Urocze

Wiedzieliśmy do początku, że będzie to nietypowy dom. Dostaliśmy wolną rękę od inwestora, który przekazał konkretne wytyczne w zakresie układu funkcjonalnego.  Na działce znajdował się staw, wiec, aby zrealizować wymagający program użytkowy, zaproponowaliśmy długi budynek. Jak widać, w trakcie realizacji jeszcze nie wygląda jak na wizualizacjach, ale z pewności niedługo, po wykonaniu obróbek i elewacji w drewnie, nabierze szlachetności.

4.dunikowskiego

Dom na lata w Piasecznie

Czasami naszymi inwestorami są ludzie o mocno sprecyzowanych potrzebach, z własną estetyką i pomysłem na projekt. Zawsze staramy się zaproponować proporcje i wygląd budynku zgodnie z naszym poczuciem formy. Efektem owocnej współpracy jest dom parterowy z poddaszem i możliwości jego dosyć swobodnej adaptacji np. dla opiekunki na starość. Poprzez ten projekt staraliśmy się pokazać nasze szerokie spojrzenie na architekturę mieszkaniową oraz elastyczne podejście do projektowania, oparte na indywidualnym podejściu do każdego Inwestora i zadania projektowego.

4.ekonomiczny dom

Dom ekonomiczny w Henrykowie Urocze

W przypadku tego projektu Inwestorom zależało na domu: prostym w formie, ekonomicznym w użytkowaniu oraz budowie. Efektem współpracy jest kompaktowy, aczkolwiek spełniający wszystkie potrzeby Klienta, budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Program użytkowy zakłada praktyczne rozdzielenie stref: dzienna została zlokalizowana w przyziemiu, natomiast nocna na piętrze. Dom nie dominuje nad zielonym otoczeniem, a wręcz je dopełnia zachowując właściwe proporcje.

Close Menu